تبلیغات
زیکـــــــزاک 20 - طلاق .. طلا نیست ؟!
طلاق .. طلا نیست ؟!

طلاق از آن چیزهایی است که بعضی ها می دهند و بعضی های دیگر می گیرند، اما هر دو طرف به یک سرنوشت دچار می شوند! کلاً چیز عجیبی است این طلاق. مردم موقع ازدواج به طلاق فکر نمی کنند، موقع طلاق هم به ازدواج فکر نمی کنند، اما بعضاً بی درنگ پس از ازدواج طلاق می گیرند و بلافاصله بعد از طلاق ازدواج می کنند!

به هر حال گویا این داستان «دو بار از یک سوراخ گزیده شدن»، در مورد برخی از دوستان بدجوری صدق می کند.
لباس عروس و کفن قدیمها می گفتند «باید با لباس سفید به خانه بخت رفت و با کفن سفید هم از آن بیرون آمد.» اما این اواخر که علم پیشرفت کرده، بعضی از عروس خانمها با لباس سفید به خانه بخت می روند و بلافاصله با همان لباس سفید عروسی بیرون آمده، به دادگاه می روند تا مهریه شان را به اجرا بگذارند که در نوع خودش تحول جالب توجهی است! به هر حال مهریه ای که قبلاً نه کسی آن را می داد و نه کسی آن را می گرفت، این روزها بشدت دادنی و گرفتنی شده و به هیچ وجه شوخی بردار هم نیست. از همین رو به آقایان توصیه می کنیم ترجیحاً سراغ دختر خانمهای قدیمی و پا به سن گذاشته بروند تا اگر جوگیر شدند و خواستند به اندازه سال تولد طرف، سکه مهرش کنند، هزینه کمتری متحمل شوند. مثلاً خانم هایی با سالهای تولد حدود 1301 ، 1251 ، یا حتی 1120 هجری شمسی می توانند گزینه های خوبی باشند. حالا اگر کسی دختری با تاریخ تولد سه رقمی مثل سال 950 یا 820 خورشیدی و همین حول و حوش پیدا کرد که دیگر خیلی برد کرده است!

مرگ، مانع از طلاق
به میمنت و مبارکی با خبر شدیم به تازگی در کشور سومالی، یک آقا پسر 112 ساله، یک دختر 12 ساله را به عقد و ازدواج دایم خودش درآورده است! برای این دو گل نوشکفته عزیز که اعلام کرده اند این یک قرن فاصله سنی چیز مهمی نیست و اصل بر تفاهم است، آرزوی خوشبختی می کنیم و امیدواریم به پای هم پیر و پیرتر شوند. فکرش را بکنید خانواده عروس خانم، موقع تحقیقات در مورد آقا داماد، متحمل چه رنج و مشقتی شده اند؛ احتمالاً آنها برای آگاهی از کم و کیف شخصیت این خواستگار محترم، به اسناد تاریخی منطقه، اعم از کتب خطی و روزنامه های دست نویس مراجعه کرده اند. البته ما شنیدیم که یکی از همسایه ها ادعا کرده این آقا در جنگ جهانی اول از سربازی فرار کرده و اهل سیگار هم بوده که همین مسأله خانواده عروس را سر دو راهی گذاشته بود. به هر جهت این وصلت سر گرفته و احتمالاً این زوج برازنده، تا لحظه آخر زندگی کنار هم خواهند بود و کارشان به دادگاه خانواده و این جور حرفها هم نخواهد کشید، چون تنها «مرگ» مانع از طلاق آنها می شود. البته منظورمان مرگ عروس است، چون آقا داماد اگر قصد مردن داشت، در این 112 سال این کار را می کرد!

طلاق، طلا نیست!
امان از دست این خانمهای چشم و هم چشم باز! خانم محترم! طلاق، طلا نیست که چون شمسی خانم از آقا مسعود گرفته، شما هم بند کرده ای به شوهر بخت برگشته ات و از او طلاق می خواهی! بعضی از این خانمهای محترم که فکر می کنند هیچ رقمه نباید جلو در و همسایه کم بیاورند، چشم شان طلاق گرفتن خانم واحد بغلی را هم برنمی دارد و فکر می کنند طلاق هم کلاس دارد. نه بابا، این طوری ها هم نیست، نکنید، نسازید، نگیرید. خوبیت ندارد به خدا!

طلاق به خاطر قرمه سبزی
چندی پیش، در خبرها داشتیم که یک زوج خوشبخت به خاطر کیفیت بد قرمه سبزیهای خانم، از هم جدا شده اند! به همین وسیله از آقایان محترم دعوت به عمل می آید کمی دقت عمل به خرج داده و تفاوت لباس سفید عروس خانم را با لباس سفید سرآشپزها تشخیص بدهند. خب می رفتی رستوران پدرجان، چرا سر از محضر عقد و ازدواج درآوردی؟
كلمات كلیدی : طلاق ، ازدواج ، زندگی زناشویی ، جامعه شناسی طلاق ، لباس سفید عروس ، بعد طلاق ، محضرعقدوازدواج ، خواستگاری ، طلاق طلا نیست ، چشم و هم چشمی ، وصلت ، معضلات ازدواج ، خانواده عروس ، جنگ جهانی اول ، تحقیقات ، دوگل نوشکفته ، مهریه ، مهر ،